Header

Na krásné vyhlídce

Na krásné vyhlídce

Header

Nedělní oběd jsme s přítelkyní absolvovali v restauraci Na krásné vyhlídce. Hned po vstupu jsem zapomněl, že venku leje jako z konve a nechal se unášet atmosférou třicátých let, do kterých je celá restaurace stylizována. (Aspoň já to tak vnímám.)

Nedělám recenzi, tak ani moc hodnotit jídlo nebudu, ale vše bylo opravdu výborné, velmi dobře udělané a rychle donesené. Změnil bych značku piva, ale nakonec se ta krušovická 12° taky dala vydržet02 :). Rozpečený hermelín v listovém těstě04 jsem jedl poprvé a opravdu mě to nadchlo, i když sladko-slanou kombinaci moc nemusím, brusinky, hermelín a těsto k sobě sedlo…

Hlavní chod: Kuřecí prso na jejich bylinkách s rizotem z červené čočky08 a špagety (bohužel asi né domácí, ale neva) s kuřecím masem, houbami a čerstvým špenátem, posypané parmazánem.05 Vše výtečné, bez debat.
Kafe (nikdo se neptal jestli si dáme „piccolo„) a dostali jsme výborné espresso se sušenkou, ze které vytéká čokoláda.
Slečna si dala vafli a já chtěl domácí perník, bohužel mi velmi příjemná slečna servírka oznámila, že jim akorát došel, ale že kuchař právě dopekl brownies, neprotestoval jsem…12
Standardní nabídka je doplněná sezónní, která je hezky napsaná bílou křídou na černé tabuli.13
Na dveřích do kuchyně mají asi deset nálepek „Grand restaurant“ a prý to tam má pan Maurer opravdu rád a já se mu nedivím. Pod schody je velmi útulný soukromý salónek s krbem, kde rozhodně v budoucnu něco uspořádám. V letních měsících (doufejme tedy, že se jich dočkáme) pravidelně grilují a to já mám rád.
Ještě k finanční stránce, myslím, že nevadí si občas za kvalitu připlatit a v tomto případě to za to opravdu stálo. Tuto restauraci neřadím do „OU“ ani „50:50″, naopak do „WOW“.

Závěrem bych podotkl, že nedělní odpoledne strávené v dobré společnosti své ženy a v krásném prostředí netradiční restaurace pro mne bylo příjemným gastroterapeutickým zážitkem. Všem vřele doporučuji.

GTWOW

 

Publikováno v Hlavní stránka,Liga.

Napsat komentář